Культурні менеджери «Кода Косенка» звітували про «Українку 1.5.0»

  • 07.10.2021 15:27

Продюсерський цех по створенню та управлінню проектами Українського культурного фонду звітував про результати грантового сезону 2021 року.

Звучання оркестру проєкту “Косенко: втрачені партитури” знайшло свого слухача в новому проєкті від Українського культурного фонду – відеоарті “Українка 1.5.0“. Презентація та прес-реліз відбулися у діджитал-просторі ArtArea, постійному коцертному майданчику оркестру “Еклектика” https://orchestra.kiev.ua/ .

Що ж таке “Українка 1.5.0”? Це сучасний документально-художній твір у відео-форматі, який популяризує національне оперно-симфонічне мистецтво, нову школу українського балету, а також висвітлює творчий шлях видатної мисткині – Лесі Українки.

Новий проєкт цікавий своєю поліжанровістю, адже в ньому поєднано і музичну, і літературну, і хореографічну інтерпретацію творів відомої української письменниці Лесі Українки.

Головна відмінність від подібних «документалок» – це бажання створити перфоманс, що фокусується на трансформації творчості Лесі Українки у сьогодення, шляхом інтерпретації у сучасних мистецьких формах.

Зауважимо, що команда творців не передбачала створення чергової картини спогадів та архівних матеріалів за мотивами життя та творчості.

Проєкт презентуваали: композитор ВладСолодовников – голова правління ГО «Національна асамблея композиторів, аранжувальників та звукорежисерів України», засновник та режисер-постановник театру-студії Bach Alive. Творчий доробок складає більше 200 творів для різних інструментальних та вокальних складів, музично-драматичні постановки, а також наукові та дослідницькі праці. Лауреат міжнародних та національних конкурсів. Головний композитор проєкту «Фолк Билиця в царині джазу» за підтримки УКФ.

Продюсер, диригент та художній керівник проекту «Українка 1.5.0» – СергійЛихоманенко. Диригент Державного молодіжного академічного симфонічного оркестру «Слобожанський». З 2011 року віддано пропагує українську академічну музику, очолює національний фестиваль обдарованої молоді «Таланти нації», керує фондом підтримки музикантів «Київ Гранд Классік», досліджує та реставрує українську музику першої половини XX століття. Керував командою композиторів для створення та запису саундтреків до художніх та документальних фільмів «Чунгул», «Історія незалежності України», «Небесний координатор». Є членом президії Всеукраїнської асоціації джазу та кіноакадеміком Української кіноакадемії. Очолю ГС «Національна музична гільдія України».

Режисер знімальної частини – СергійГладкий. У 2017-2020 роках брав активну режисерсько-постановчу та консультаційну участь у зйомках концертів та шоу-360 ArtSpace та постановки кліпів сучасних українських балетів.

Постановниця хореографічних есе – ВладаАндрієнко. Працює у жанрах: класичного балету, сучасний танець, еклектичні поєднання фольклорних танцювальних напрямів різних народів світу, стреччінг, легка атлетика, художня та спортивна хореографія на стропах. Влада є лауреатом II ступеня міжнародного хореографічного конкурсу DAY OF DANCE 2019 . За її ще відносно короткий творчий шлях встигла реалізувати такі постановки: «Післяполудневий сон Фавна» на музику Клода Дебюссі – психологічний моно-балет. Постановка «Кармен сюїти» на авторські аранжування Влада Солодовникова для концертного туру виконавців, постановка хореографічних сцен у проєкті «Фолк Билиця у царині джазу» за підтримки Українського культурного фонду у 2020 році.

Режисер відеомапінгу – ЄвгенГерзанич. Створює візуальний відеоряд у форматі FullDome для циклу концертів в Київському та Харківському планетаріях (органне шоу «Interstellar», «Теорія Великого Баха» , «Stalker», музичне шоу «Pianospace» тощо).У 2020 році брав участь як відеохудожник у проектах за підтримки УКФ: «Фолк билиця в царині Джазу» та «Код Косенка».

Вокалістка проєкту – мецо-сопрано, інтерпретаторка вокальних творів українських та закоржонних сучаних композиторів, лауреатка міжнародних конкурсів – Ольга Алі Грєшна.

Після перегляду фрагментів відеоарту команда проєкту, гості заходу та представники ЗМІ взяла активну участь у обговоренні складових проєкту,. Головними питаннями стали:

  • передумови до створення спроєкту;
  • шляхи художньо-творчої реалізації;
  • питання подолання труднощів та особливостей знімального процесу;
  • особливості вибору жанрів та стилів по інтепритації сольних номерів;
  • потенціал для розвитку аналогічних проєктів;
  • моживості презентації в форматі офлайн на концертних майданчиках країни.

Висловлюємо щиру подяку всім, хто доєднався до такого цікавого дійства як “Українка 1.5.0”. Бажаємо вдалого перегляду. До зустрічі на офлайн презентації!

blank
blank

Онлайн-прем’єра концерту “Код Косенка”

https://youtu.be/kYAG4RiurRo
Читати далі...
blank

Трансляція вже за добу

Щоб долучитись до перегляду достатньо зайти на сайт kosenko.in.ua завтра о 20.30, або…
Читати далі...
blank

Аранжувальник «11 етюдів у формі старовинних танців»

Аранжувальник та виконавець гри на органі в концерті «Код Косенка» – Євгеній Жаку.…
Читати далі...